Obszary zastosowania promienników podczerwieni HEATSCOPE


Promienniki podczerwieni HEATSCOPE mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań, ponieważ zostały opracowane do użytkowania w najróżniejszych, okresowo ogrzewanych pomieszczeniach oraz na powierzchniach zewnętrznych. Obszary zastosowania sięgają od zamkniętych pomieszczeń takich jak ogrody zimowe i szklarnie przez klasyczne ogrzewanie balkonów, werand i tarasów, po użytkowanie w pomieszczeniach spa i wellness. Z urządzeń tych można oczywiście korzystać także w ogródkach kawiarnianych, namiotach imprezowych, a także na obszarach zewnętrznych hoteli i lokali gastronomicznych.

Przed zastosowaniem promienników podczerwieni HEATSCOPE należy koniecznie odpowiedzieć na trzy pytania, które pozwolą dobrać najlepsze rozwiązanie dla danej powierzchni:

Jak bardzo narażona na wiatr jest powierzchnia, która ma być ogrzewana?
Czy jest ona całkowicie osłonięta od wiatru lub zupełnie nie narażona na jego działanie, co ma miejsce np. w przypadku ogrodów zimowych?
Czy chodzi o dobrze osłoniętą powierzchnię zewnętrzną, taką jak np. prywatny, osłonięty z jednej strony taras?
A może powierzchnia jest w większym stopniu narażona na wiatr, jak np. otwarta weranda lub powierzchnie gastronomiczne na świeżym powietrzu?

 

Jak duża powierzchnia ma być ogrzewana?
Czy chodzi o „jedynie” prywatną instalację, ogrzewającą powierzchnię kilku metrów kwadratowych?
Czy np. przydomowa szklarnia ma być w miarę możliwości całkowicie ogrzana?
A może chodzi o ogrzanie dużego ogródka kawiarnianego?
Czy też zewnętrznej części restauracji?

 

Na jakiej wysokości powinien/może zostać zainstalowany promiennik?
Czy istnieje możliwość zamocowania promiennika bezpośrednio nad ogrzewaną powierzchnią?
Czy można promiennik zainstalować na podwieszeniu?
Czy należy go zamontować na ścianie lub suficie?

 

Najważniejsze sposoby zastosowania promienników podczerwieni HEATSCOPE zostały w skrócie przedstawione na kolejnych stronach. Zaprezentowane zalecenia opierają się na doświadczeniu i odpowiadają rozwiązaniom, które w ostatnich latach okazały się najbardziej skuteczne lub sensowne.

Oczywiście mogą Państwo zainstalować promienniki podczerwieni także w innych miejscach – chętnie udzielimy Państwu wszelkich porad związanych z realizacją konkretnego projektu. Prosimy jednak o uwzględnienie w Państwa projekcie następujących aspektów:

  • Minimalną wysokością instalacji promienników HEATSCOPE jest 1,80 m, a maksymalną 3,00 m (konkretna wysokość instalacji zależy od danego modelu i typu).
  • Powierzchnia montażowa powinna być zbudowana z materiałów niepalnych; w przypadku materiałów palnych pomiędzy powierzchnią montażową – np. belką drewnianą – a urządzeniem należy zachować odstęp przynajmniej 17 cm.
  • Odstęp od ewentualnych, znajdujących się w okolicy materiałów palnych takich jak np. markizy czy zasłony nie może być mniejszy niż 20-30 cm (porównaj dane z sekcji „Informacje techniczne”).