W łaźniach, strefach Spa i basenach


Wellness i ciepło idą ze sobą w parze

Czym byłyby uzdrowiska, ośrodki spa czy baseny bez błogo ciepłych przestrzeni, umożliwiających ucieczkę od codzienności – czyli relaks, odpoczynek i odprężenie? Przyjemne ciepło emitowane przez promienniki podczerwieni HEATSCOPE sprawia, że miejsca takie zyskują niezrównaną atmosferę, w której od razu poprawia się nasze samopoczucie – po prostu dlatego, że już po kilku sekundach zaczynamy czuć ciepło, którym możemy się od razu rozkoszować…

Ciepło generowane jest przez dwa karbonowe elementy grzewcze, emitujące przy tym bardzo ograniczoną ilość światła, które jest dodatkowo filtrowane przez panel frontowy z tworzywa szklano-ceramicznego Schott. Dzięki temu ilość światła odpowiada zaledwie 15-20% ilości wytwarzanej przez tradycyjne promienniki ciepła – nie tylko w żaden sposób nie zakłóca ono przyjemnej atmosfery w spa, lecz nawet się do niej przyczynia.

Atmosfera ta jest decydująca szczególnie wtedy, gdy chcemy się odprężyć i zrelaksować – dzięki niej po zabiegach będziemy się czuli jeszcze lepiej i nic nie stanie na przeszkodzie ich efektom. A przecież właśnie o to chodzi!


Do instalacji w łaźniach, strefach spa i wellness oraz na basenach (wewnątrz budynków, pod dachem) rekomendujemy:
stylowe promienniki HEATSCOPE Vision lub mocne promienniki HEATSCOPE Spot

Promienniki HEATSCOPE Vision

Stylowe promienniki podczerwieni HEATSCOPE Vision nadają się idealnie do zastosowania w łaźniach oraz strefach spa lub wellness. Dzięki temu, że niemal nie wydzielają one światła, a zamiast tego już w kilka sekund po ich włączeniu pojawia się przyjemne ciepło, przyczyniają się do powstania błogiej atmosfery. Jest to możliwe, ponieważ promienniki Vision (dostępne w kolorze czarnym lub białym) działają w oparciu o dwa karbonowe pręty grzewcze i dzięki nim wytwarzają przyjemne ciepło – nawet o 40% więcej w porównaniu do tradycyjnych promienników halogenowych przy emisji światła na poziomie tylko 15-20%.

Promieniowanie podczerwone o średniej długości fali (IR midwave) jest szczególnie skuteczne na zamkniętych powierzchniach wellness lub w łaźniach; można je także stosować na zadaszonych, osłoniętych przed wiatrem obszarach basenów odkrytych.

Już 30 sekund po włączeniu urządzenia pojawia się snop przyjemnych promieni cieplnych, w którego obrębie ciepło łagodnie rozprzestrzenia się po skórze. Dzięki temu już nic nie stoi na przeszkodzie prawdziwemu odprężeniu i relaksowi.

 

Promienniki HEATSCOPE Spot

Mocne promienniki HEATSCOPE Spot, dostępne w kolorze czarnym lub białym, posiadają największą moc grzewczą spośród wszystkich promienników podczerwieni z rodziny HEATSCOPE. Wytwarzają co prawda odrobinę więcej światła niż pozostałe modele, ale w porównaniu z nadal często spotykanymi promiennikami halogenowymi tzw. „low glare” (czyli o zmniejszonej jaskrawości) ilość ta i tak jest nawet o 70% mniejsza.

Promienniki Spot generują najwyższe temperatury w najkrótszym czasie – można to poczuć niemal natychmiast. Dzięki ultraszybkiemu promieniowaniu podczerwonemu o średniej długości fali (IR fast midwave) ciepło jest błyskawicznie transportowane na obiekty znajdujące się na drodze fal i szybko rozchodzi się po ich powierzchni. Fakt ten predestynuje ten model promienników do stosowania w łaźniach i strefach wellness, gdzie potrzebne jest skuteczne ogrzewanie najlepszej jakości już w kilka chwil po uruchomieniu urządzenia.

Przyjemne, dodające wigoru ciepło emitowane przez promienniki Spot odczujemy na skórze niemal od razu – w ciągu 15 sekund – a następnie rozprzestrzeni się ono na całe ciało. Dzięki temu będziemy mieli błyskawicznie zagwarantowany komfort termiczny zawsze wtedy, gdy będziemy potrzebowali odprężenia.

Każde otoczenie, w którym instalowany jest promiennik, jest inne. W związku z tym – w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie – możemy Państwu w tym miejscu udzielić tylko ogólnych wskazówek dotyczących tego, które typy promienników najlepiej nadają się do instalacji w łaźniach, strefach spa i wellness oraz na basenach. Prosimy pamiętać, że wydajność poszczególnych promienników może być różna w zależności od sposobu instalacji, uwarunkowań otoczenia oraz wpływu wiatru.