Ogrody zimowe & Loggie


Przyjemne ciepło także w zimnych porach roku

Promienniki podczerwieni HEATSCOPE nadają się idealnie do ogrzewania okresowo użytkowanych pomieszczeń, takich jak np. ogrody zimowe czy przeszklone loggie. Ponieważ z reguły przebywamy w takich „dodatkowych” pomieszczeniach tylko raz na jakiś czas, aby się odprężyć, zrelaksować lub po prostu przyjemnie spędzić dzień, nie są one zazwyczaj wyposażone w tradycyjne urządzenia grzewcze. Stałe ogrzewanie byłoby zresztą niemal marnowaniem zasobów.

Właśnie tutaj do gry wchodzą promienniki podczerwieni HEATSCOPE. Wystarczy, że włączymy je na krótko przed użyciem, a błyskawicznie (w zależności od modelu) otrzymamy przyjemne ciepło – dokładnie w tym miejscu, w którym jest potrzebne, oraz w dogodnym dla nas czasie.

Gdy będziemy opuszczać loggie lub zimowy ogród, musimy po prostu wyłączyć promiennik – w ten sposób zaoszczędzimy na ogrzewaniu pomieszczenia, którego w danym momencie akurat nie używamy.


Do instalacji w ogrodach zimowych i przeszklonych loggiach rekomendujemy:
promienniki bezświetlne HEATSCOPE Zero lub stylowe promienniki HEATSCOPE Vision

Promienniki HEATSCOPE Zero

Promienniki bezświetlne HEATSCOPE Zero nie wytwarzają przeszkadzającego światła czerwonego – właśnie stąd pochodzi ich nazwa „Zero”, oznaczająca absolutne „zero światła”.

Promienniki bezświetlne, dostępne w kolorze czarnym lub białym, emitują promieniowanie podczerwone o długich falach (IR longwave) i nadają się najlepiej do zastosowania w zamkniętych, okresowo używanych pomieszczeniach, takich jak np. ogrody zimowe, szklarnie i przeszklone loggie.

W przypadku promienników bezświetlnych HEATSCOPE Zero ciepło pojawia się już po kilku minutach, a następnie w ciągu kwadransa przyjemnie rozprzestrzenia się na obiekty znajdujące się w zasięgu fal i na całe pomieszczenie.

Promienniki HEATSCOPE Vision

Promienniki HEATSCOPE Vision, dostępne w kolorze czarnym lub białym, wytwarzają przyjemne ciepło przy maksymalnie zredukowanej emisji światła pomarańczowego. Emitują one zaledwie 15-20% ilości światła wytwarzanego przez tradycyjne promienniki halogenowe.

Promienniki te pracują w zakresie średnich fal podczerwonych (IR midwave). Najlepiej jest je stosować w zamkniętych, okresowo użytkowanych pomieszczeniach, takich jak np. ogrody zimowe, przydomowe szklarnie, przeszklone loggie, ale także na nienarażonych na działanie wiatru obszarach zewnętrznych.

Promienniki Vision zaczynają wytwarzać ciepło już w ciągu pół minuty po włączeniu i przyjemnie ogrzewają wszystkie obiekty, znajdujące się w zasięgu fal podczerwieni.

Każde otoczenie, w którym instalowany jest promiennik, jest inne. W związku z tym – w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie – możemy Państwu w tym miejscu udzielić tylko ogólnych wskazówek dotyczących tego, które typy promienników najlepiej nadają się do instalacji w ogrodach zimowych lub przeszklonych loggiach. Prosimy pamiętać, że wydajność poszczególnych promienników może być różna w zależności od sposobu instalacji, uwarunkowań otoczenia oraz wpływu wiatru.