Promienniki podczerwieni

do ogrzewania ogrodów zimowych i loggi

Ogrody zimowe & Loggie


Przyjemne ciepło także w zimnych porach roku

Promienniki podczerwieni HEATSCOPE nadają się idealnie do ogrzewania okresowo użytkowanych pomieszczeń, takich jak np. ogrody zimowe czy przeszklone loggie. Ponieważ z reguły przebywamy w takich „dodatkowych” pomieszczeniach tylko raz na jakiś czas, aby się odprężyć, zrelaksować lub po prostu przyjemnie spędzić dzień, nie są one zazwyczaj wyposażone w tradycyjne urządzenia grzewcze. Stałe ogrzewanie byłoby zresztą niemal marnowaniem zasobów.

Właśnie tutaj do gry wchodzą promienniki podczerwieni HEATSCOPE. Wystarczy, że włączymy je na krótko przed użyciem, a błyskawicznie (w zależności od modelu) otrzymamy przyjemne ciepło – dokładnie w tym miejscu, w którym jest potrzebne, oraz w dogodnym dla nas czasie.

Gdy będziemy opuszczać loggie lub zimowy ogród, musimy po prostu wyłączyć promiennik – w ten sposób zaoszczędzimy na ogrzewaniu pomieszczenia, którego w danym momencie akurat nie używamy.


Do instalacji w ogrodach zimowych i przeszklonych loggiach rekomendujemy:

Promienniki HEATSCOPE Pure

Promienniki z serii Pure dostępne są w dwóch opcjach kolorystycznym czarnym i białym. Zapewniają przyjemne ciepło przy ekstremalnie zredukowanym pomarańczowym świetle otoczenia dzięki innowacyjnemu kształtowi odbudowy: zaokrąglone szkło SCHOTT NEXTREMA®.

Jest to zaledwie 20% światła widzialnego tradycyjnych promienników halogenowych przy przynajmniej tej samej mocy cieplnej.

Ciepło jest wytwarzane przez promienniki podczerwieni PURE Slime Line Design jest odczuwalne w ciągu zaledwie 20 sekund po włączeniu urządzenia. Wszyscy, którzy znajdują się w korytarzu grzewczym promiennika, są wyjątkowo przyjemnie i komfortowo dogrzewani.
Dzięki własnemu zdalnemu termostatowi lub zintegrowanemu z systemem sterowania (takim jak Elsner, KNX lub somfy) promiennik można przełączać w dwóch poziomach mocy (50% + 100%).

Promienniki HEATSCOPE Vision

Promienniki z serii Vision dostępne są w kolorze czarnym lub białym, wytwarzają przyjemne ciepło przy maksymalnie zredukowanej emisji światła pomarańczowego. Emitują one zaledwie 15-20% ilości światła wytwarzanego przez tradycyjne promienniki halogenowe.

Promienniki te pracują w zakresie średnich fal podczerwonych (IR midwave). Najlepiej jest je stosować w zamkniętych, okresowo użytkowanych pomieszczeniach, takich jak np. ogrody zimowe, przydomowe szklarnie, przeszklone loggie, ale także na nienarażonych na działanie wiatru obszarach zewnętrznych.

Promienniki Vision zaczynają wytwarzać ciepło już w ciągu pół minuty po włączeniu i przyjemnie ogrzewają wszystkie obiekty, znajdujące się w zasięgu fal podczerwieni.

 

Każde otoczenie, w którym instalowany jest promiennik, jest inne. W związku z tym – w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie – możemy Państwu w tym miejscu udzielić tylko ogólnych wskazówek dotyczących tego, które typy promienników najlepiej nadają się do instalacji w ogrodach zimowych lub przeszklonych loggiach. Prosimy pamiętać, że wydajność poszczególnych promienników może być różna w zależności od sposobu instalacji, uwarunkowań otoczenia oraz wpływu wiatru.