Tarasy & balkony


Ciepło dokładnie tam, gdzie jest potrzebne

Promienniki podczerwieni HEATSCOPE przyjemnie ogrzewają dokładnie te miejsca, które chcemy ogrzać – zarówno na półotwartych tarasach, jak i na balkonach i pod markizami. Przedłużą one miesiące, w których możemy z przyjemnością spędzać czas na świeżym powietrzu, o cenne godziny, dni, a nawet tygodnie.

Często się zdarza, że po prostu nie chcemy kończyć miłego wieczoru na tarasie lub balkonie tylko dlatego, że odrobinę spadła temperatura powietrza. Dzięki promiennikom HEATSCOPE nie jest to już problemem.

Promienniki podczerwieni HEATSCOPE już w kilka chwil po włączeniu zaczynają wydzielać przyjemne ciepło, które od razu czujemy i które pozwala nam zapomnieć o upływie czasu – nawet wtedy, gdy powietrze wokół nas staje się wyraźnie chłodniejsze.

Wystarczy włączyć urządzenie i już po 30 sekundach możemy rozkoszować się błogim ciepłem, które w ten sposób potrafią wytwarzać tylko grzejniki HEATSCOPE.


Do ogrzewaniana tarasów i balkonów (zamkniętych / częściowo osłoniętych, zadaszonych) rekomendujemy:
mocne promienniki HEATSCOPE Spot lub stylowe promienniki HEATSCOPE Vision

Promienniki HEATSCOPE Spot

Mocne promienniki HEATSCOPE Spot są dostępne z ochronnym panelem frontowym z czarnych lub białych lameli. Emitują one bardzo stonowane, przyjemne światło pomarańczowe. W porównaniu do zwykłych promienników halogenowych ilość wytwarzanego światła wynosi tylko około 30-40%. Promienniki Spot błyskawicznie osiągają swoją maksymalną temperaturę – możemy to poczuć niemal od razu.

Ponieważ emitują szybkie promieniowanie podczerwone o średniej długości fali (IR fast midwave), nadają się najlepiej do ogrzewania powierzchni zewnętrznych bardziej narażonych na podmuchy wiatru, takich jak np. otwarte tarasy czy balkony.

Ciepło wytwarzane przez promienniki Spot staje się odczuwalne niemal natychmiast. Już po zaledwie 15 sekundach od włączenia uczucie przyjemnego ciepła rozprzestrzeni się po naszej skórze. Stąd przepłynie do wszystkich części naszego ciała i zapewni nam błogość i wytchnienie.

Promienniki HEATSCOPE Vision

Promienniki HEATSCOPE Vision, dostępne w kolorze czarnym lub biały, wykorzystują dwa karbonowe elementy grzewcze, zamontowane równolegle do siebie za panelem frontowym z tworzywa szklano-ceramicznego firmy Schott. Pozwala to wytwarzać przyjemne ciepło przy maksymalnie zredukowanej emisji światła pomarańczowego. W porównaniu do tradycyjnych promienników halogenowych, bazujący na wykorzystaniu elementów karbonowych model Vision wytwarza nawet o 40% więcej ciepła i emituje zaledwie 15-20% światła.

Promieniowanie podczerwone o średniej długości fali (IR midwave) jest szczególnie wydajne na osłoniętych od wiatru, okresowo użytkowanych powierzchniach, takich jak zamknięte z trzech stron i zadaszone tarasy lub loggie, może jednak być także stosowane na bardziej narażonych na wiatr obszarach zewnętrznych oraz w zamkniętych pomieszczeniach.

Już w kilka sekund po włączeniu promienniki HEATSCOPE Vision rzucają snop promieni cieplnych w kształcie litery V. Ciepło w jego obrębie przyjemnie rozprzestrzenia się po skórze, dzięki czemu chętnie pozostaniemy w tym miejscu na dłużej.

 

Każde otoczenie, w którym instalowany jest promiennik, jest inne. W związku z tym – w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie – możemy Państwu w tym miejscu udzielić tylko ogólnych wskazówek dotyczących tego, które typy promienników najlepiej nadają się do instalacji na tarasach i balkonach. Prosimy pamiętać, że wydajność poszczególnych promienników może być różna w zależności od sposobu instalacji, uwarunkowań otoczenia oraz wpływu wiatru.